طرز تهیه کاستارد برنج

کاستارد برنج یک دسر فوق العاده خوشمزه و چیزی شبیه به فرنی و یا شیر برنج ایرانی است و می توان در انواع وعده ها از آن ها استفاده کرد.

کاستارد برنج

مواد لازم برای کاستارد برنج
برنج 1 پیمانه
شکر 1/3 پیمانه
کشمش پلویی 1/3 پیمانه
شیر 1 پیمانه
خامه صبحانه 1/2 پیمانه
تخم مرغ 2 عدد
دارچین 1 قاشق مرباخوری
وانیل خالص 1/8 قاشق چایخوری

طرز تهیه کاستارد برنج
برنج را با مقداری آب به حالت کته بپزید تا آب آن کاملا کشیده شود و بعد با چنگال آن را نرم و له کنید. (می توان برای تهیه کاستارد برنج از برنج نیم دانه استفاده کرد که دیگر نیاز به له کردن نیست)

تخم مرغ، شکر، وانیل را با هم ترکیب کنید و با همزن مخلوط کنید تا زمانی که کرم رنگ شود.خامه را با تخم مرغ زده شده مخلوط کنید . شیر را به مخلوط اضافه نمایید و با لیسک یا قاشق هم بزنید تا مایه یکدستی حاصل شود. در این مرحله برنج و کشمش و نیمی از دارچین را مخلوط کنید و به مایه تخم مرغی بیافزایید.

مواد آماده شده را در قالب مورد نظر بریزید و آن را در طبقه وسط فر که از قبل با دمای 180 درجه سانتی گراد گرم شده قرار دهید به مدت یک الی یک ساعت و نیم.

یک سوم از زمان پخت کاستارد و کشمش که گذشت باقی دارچین را روی کاستارد بپاشید و اجازه دهید مدت زمان پخت کامل شود. اگر دوست دارید سطح کاستارد برشته تر شود در اواخر پخت گریل را روشن کنیدو حواستان به کاستارد در حال برشته شدن باشد چرا که ممکن است سریع بسوزد.

نکات کلیدی
برای تهیه کاستارد از ادویه هایی مثل هل و کمی زنجبیل هم می توان استفاده کرد.

اگر دوست دارید کاستارد برنج زعفرانی داشته باشید مقداری زعفران دم شده با شیر مخلوط کنید.

کاستاردرو می توان هم به عنوان غذای گرم و هم غم غذای سرد سرو کرد و برای وعده سحر می توان از شب قبل آن را تهیه کرد.

ارسال نظر

Warning: Undefined variable $req in /home/honarfa/domains/honarfa.ir/public_html/wp-content/themes/honarfa/comments-form.php on line 24
/>
Warning: Undefined variable $req in /home/honarfa/domains/honarfa.ir/public_html/wp-content/themes/honarfa/comments-form.php on line 31
/>