طرز تهیه پودینگ گلابی

پودینگ گلابی جزو دسرهایی است که با یکبار خوردن طرفدار همیشگی آن می شوید آن هم به دلیل بافت نرم و خامه ایی و طعم بی نظیر گلابی می باشد. با ما با طرز تهیه این پودینگ خوشمزه همراه باشید.

پودینگ گلابی

مواد لازم برای پودینگ گلابی
کره آب شده 55 گرم
آرد مخمر دار 55 گرم
شکر دانه ریز 55 گرم
تخم مرغ بزرگ 1 عدد
زنجبیل 1 تکه
پرتقال 1 عدد
گلابی رسیده 1 عدد
شربت طلایی یا شربت زنجبیل کمی

طرز تهیه پودینگ گلابی

ابتدا دو کاغذ روغنی برای بالای پودینگ آماده کنید. دو فنجان چای یا ظرف رامکین را سر و ته روی کاغذ ها قرار دهید. دور تا دور آن را خط بکشید و سپس دایره ها را از داخل خط ببرید. یک سمت کاغذها را با کره چرب کنید، همینطور داخل فنجان‌ها ( یا رامکین ها) را نیز چرب کنید.

آرد، شکر، کره و تخم مرغ را در غذاساز ریخته و خوب بزنید تا تبدیل به خمیری یکدست بشود. زنجبیل را خرد کنید و اضافه کنید. پوست پرتقال ها را نیز رنده ریز کنید و به خمیر اضافه کنید. سپس دکمه را برای یک یا دوبار بزنید تا کمی ترکیب شوند. پوست و هسته های گلابی را جدا کنید و آنرا به تکه های 1 سانتیمتری خرد کنید.

ته هرفنجان (یا رامکین) کمی شربت طلایی یا شربت زنجبیلی بریزید، سپس هر فنجان را تا نیمه با گلابی های خرد شده پر کنید. خمیر را بطور مساوی داخل فنجان ها بریزید.سپس به آرامی یک کاغذ روغنی بالای خمیر قرار دهید و کمی فشار دهید.

فنجان ها را در ماکروفر قرار دهید و با بالاترین قدرت(100%) به مدت 4 دقیقه بپزید، تا زمانیکه خمیر حالت اسفنجی پیدا کند. اجازه دهید پودینگ گلابی ها چند دقیقه خنک شوند، سپس با احتیاط آنها را برگردانید و از طعم لذیذ پودینگ گلابی داغ لذت ببرید.

ارسال نظر

Warning: Undefined variable $req in /home/honarfa/domains/honarfa.ir/public_html/wp-content/themes/honarfa/comments-form.php on line 24
/>
Warning: Undefined variable $req in /home/honarfa/domains/honarfa.ir/public_html/wp-content/themes/honarfa/comments-form.php on line 31
/>