آموزش طرز تهیه باقلوای بادام

باقلوای بادام بی شک یکی از خوشمزه ترین شیرینی هایی می شود که در عمرتان خورده اید و طعم آن تا ابد زیر زبانتان خواهد ماند و بسیار عالی است پس با ما با طرز تهیه باقلوای بادام همراه باشید.

خمیر شربت باقلوای بادام:

شیر و پودر هل و تخم مرغهار ا به همراه روغن مایع و نمک مخلوط کرده تا یکدست شود . سپس آرد را کم کم ریخته و با دست هم بزنید تا خمیر شود. خمیری که به دست نچسبد و یکدست باشد. حال خمیر را روی میز آردپاشی مثل شستن رخت ورز دهید. نشان آماده بودن خمیر این است که از خمیر وقتی یک گلوله کوچک برداشتید و زیر دست فشار دادید مثل بادکنک باشد زیر دستتان!

باقلوای بادام

مواد لازم باقلوای بادام:

تخم مرغ : ۴عدد

نمک : ۱ پنس

روغن مایع :یک دوم پیمانه سرخالی

آرد : به میزان لازم

شیر ولرم :۲پیمانه

مواد لازم شربت باقلوای بادام:

شکر : یک لیوان
گلاب : یک دوم لیوان
آب : ۱لیوان
مواد میانی
پودرقند : ۳۰۰گرم
پودر بادام : ۲۰۰گرم
پودرفندق : ۱۰۰گرم
پودر هل : ۲ قاشق سوپ خوری

طرز تهیه شربت باقلوای بادام:

برای شربت همه مواد را با هم روی حرارت گذاشته و می گذاریم تا ۶ دقیقه بجوشد . این شربت نباید غلیظ باشد بلکه بسیار رقیق است . برای شربت غلیظ در باقلوا ها میزان آب را نصف نمایید.

خمیر را در کیسه چرب شده برای ۳۰ دقیقه استراحت دهید .

حال یک قالب باقلوای در دار فلزی را با روغن جامد تمام قسمت هایش را بپوشانید .کمی از خمیر را برداشته و زیر کار کمی آرد بپاشید و خمیر را با چوب باقلوا کاملا باز کنید . مداما خمیر را جابجا کرده و از این طرف به آن طرف کرده و روی دست کمی باز کنید. دوباره روی آن آرد بپاشید و با چوب وردنه بزنید تا کاملا نازک شود. در پایان روی خمیر را آرد پاشیده و با کمک وردنه آن را بلند کرده و روی چوب مداما با دست خمیر را پهن کنید.

خمیر که نازک شد در قالب انداخته تا کاملا دیواره ها را بپوشاند. حتما ۲ سانتی متر از قالب خمیر بزرگتر باشد تا آویزان شود!

سپس اضافه های خمیر را ببرید. اگر خمیر در نقطه ای پاره شد آن را روغن زده و یک تکه خمیر نازک روی آن بگذارید.

مواد سفید بادامی را بریزید. کامل فشرده و غلطک بکشید. حال گلاب را با آب فشان روی آن داده و کاملا روی آن را خیس کنید. یک خمیر نازک دیگر آماده و روی آن بیندازید.

مجددا با غلطک بکشید. سعی کنید وقتی ظرف را می چرخانید روغن حر کت نکند. حالا آماده برش است. با یک چاقوی تیز روی خمیر را برش های طولی دهید . فر ۱۶۰ درجه برای ۲۵ الی ۳۰ دقیقه تا زمانی که دور خمیر طلایی شود و از وسط خمیر مواد نگین جوش بزند یعنی باقلوا حاضر است.حال باقلوا را خارج کرده و شربت داغ را ۳ ملاقه با فاصله روی کل ظرف بریزید. زمانی که خنک شد در ظرف را برداشته و برش های عرضی می زنیم. اگر برش ها سخت بود دوباره از شربت داغ داغ ۲ ملاقه ریخته و در را می بندیم و مجددا می گذاریم تا خنک شود و بعد باقلوای بادام را برش می زنیم.

ارسال نظر

Warning: Undefined variable $req in /home/honarfa/domains/honarfa.ir/public_html/wp-content/themes/honarfa/comments-form.php on line 24
/>
Warning: Undefined variable $req in /home/honarfa/domains/honarfa.ir/public_html/wp-content/themes/honarfa/comments-form.php on line 31
/>