محل مناسب خواب کودک

محل مناسب خواب کودک مسئله ی مهمی است چون فقط در صورت وجود یک مکان مناسب و امن شما می توانید کودک خود را دور از خود بخوابانید.

محل مناسب خواب کودک

ویژگی های محل مناسب خواب کودک

مطابق توصیه آکادمی اطفال آمریکا محل مناسب خواب کودک باید دارای ویژگی‌هایی زیر باشد:

یک گهواره، کریر یا تخت کوچک که در کنار تخت مادر قرار بگیرد.
خطر خفگی برای نوزادانی که روی شکم می‌خوابند بیشتر است، از آنجایی که ممکن است جلو دهان و بینی آن‌ها با تشک گرفته شود و باعث خفگی شود، نوازد باید به پشت بخوابد نه به شکم و یا پهلو.
نوزاد باید در یک سطح نسبتا سفت مانند تشک‌های تختخواب سفت مخصوص کودک که با یک پارچه مناسب پوشیده شده باشد.
از هیچگونه شیء نرمی مانند بالش یا اسباب بازی پشمالو یا ملافه‌های شُل یا پتو در گهواره یا تخت نوزاد استفاده نکنید.
گرمای بیش از حد یکی دیگر از عواملی است که موجب مرگ ناگهانی نوزادان می‌شود. بهترین دما برای اتاق خواب نوزاد بین ۲۰ تا ۲۲ درجه سانتی گراد است همچنین بهتر است جریان هوا در اتاق برقرار باشد.

خواباندن در محل مناسب خواب کودک

از آنجایی که تختخواب کودک معمولا برای یک نوزاد تازه متولد شده بسیار بزرگ است، اگر با خواباندن کودک در تختخواب مشکل دارید می‌توانید از یک گهواره یا ننو به جای آن استفاده کنید.
همچنین قنداق کردن کودک یک روش بسیار خوب برای آرام شدن و خواباندن سریع کودک است به خصوص وقتی آن‌ها تازه متولد شده باشند. اگر به خوبی نوزاد خود را قنداق کنید محیط گرم و ایمنی برای او فراهم می‌کنید. همچنین قنداق کردن باعث می‌شود از پرتاب دست نوزاد جلوگیری شود، این کار هم از ترسیدن و پریشان شدن نوزاد جلوگیری می‌کند هم مانع از این می‌شود که چهره‌شان را بخراشند.

با این وجود اگر احساس می‌کنید نوزاد شما خواب خوبی ندارد بهتر است با پزشک اطفال مشورت کنید و مطمئن شوید که جگرگوشه‌تان دچار مشکل کولیک یا رفلاکس یا سایر مشکلات گوارشی نشده باشد.

نکات مهم در مورد محل مناسب خواب کودک

نکات دیگری که باید در مورد محل مناسب خواب کودک بدانید عبارتست از:

علت اصلی اینکه توصیه می‌شود نگذارید نوزاد برای مدت زیادی روی صندلی ماشین کودک بخوابد این است که احتمال کمی سندروم مرگ ناگهانی وجود دارد. همچنین در نوزادانی که طولانی مدت روی صندلی ماشین کودک می‌خوابند، احتمال اینکه دچار پلاژیوسفالی موضعی (سندروم سر صافی) شوند بیشتر است.

فراموش نکنید وقتی از ابتدا نوزاد را در جایی مثل صندلی ماشین یا تاب کودک بخوابانید ممکن است به آن عادت کنند. پس بهتر است به توصیه‌های بالا توجه کنید و کودک را در تخت یا گهواره بخوابانید تا در آینده دچار مشکل نشوید و محل مناسب خواب کودک خود را پیدا کنید.

ارسال نظر

Warning: Undefined variable $req in /home/honarfa/domains/honarfa.ir/public_html/wp-content/themes/honarfa/comments-form.php on line 24
/>
Warning: Undefined variable $req in /home/honarfa/domains/honarfa.ir/public_html/wp-content/themes/honarfa/comments-form.php on line 31
/>