طرز تهیه ژله فالوده

ژله فالوده یک دسر سنتی مدرن به حساب می آید می توانید با درست کردن این دسر دل همه مهمان ها را بدست بیاورید.پیشنهاد میکنم درست کنید و لذت ببرید.

ژله فالوده

مواد لازم
پودر ژله دلخواه 2 بسته
آب جوش 2 پیمانه
فالوده 500 گرم

طرز تهیه:

پودر ژله را به همراه آب جوش روی بخار کتری قرار دهید و خوب هم بزنید تا ذره ای از آن حل نشده باقی نماند. به جای بخار کتری میتوانید ژله را یک دقیقه در مایکرویو قرار دهید.

اجازه دهید مخلوط آب و ژله کاملا خنک شود. در همین حین فالوده ها را از آب جدا کنید. اگر از رشته فالوده ی خشک استفاده می کنید، باید اول آن را با مقدار کمی آب و شکر روی حرارت بجوشانید.در این مرحله از تهیه ژله فالوده ای باید قالب ژله را آماده کنید. چند قاشق از مایع ژله را درون قالب بریزید و در یخچال بگذارید تا نیم بند شود. این کار باعث می شود ژله زیباتری داشته باشید.

وقتی ژله نیم بند شد، قالب را از یخچال خارج کنید و سپس فالوده ها را به همراه مایع ژله در قالب بریزید.به کمک یک قاشق رشته های فالوده را در مایع ژله مرتب کنید و آن ها را از دیواره های قالب فاصله دهید. حالا قالب ژله را در یخچال بگذارید تا ژله فالوده ایی به مدت دو ساعت کاملا ببندد.

وقتی ژله کاملا بسته شد، آن را از یخچال خارج کنید. به وسیله نوک یک کارد تیز، ژله را از دیواره های قالب جدا کنید. چند ثانیه قالب را در آب جوش قرار دهید تا ژله کاملا از قالب جدا شود. سپس ژله را در ظرف سرو برگردانید و با ترافل های رنگی، میوه تازه، خامه و … تزیین ژله را انجام دهید. نوش جان.

نکات کلیدی
اگر حین برگرداندن ژله در ظرف سرو، مقداری از ژله آب شده بود، نگران نشوید. اطراف ژله در ظرف را با دستمالی تمیز پاک کنید و ژله را تا هنگام سرو در یخچال قرار دهید. برای دیدن نکات بیشتر برای جدا کردن ژله از قالب میتوانید به صفحه “چگونه ژله را از قالب جدا کنیم” مراجعه کنید.

برای تهیه این دسر همراه بستنی شیرازی میتوانید یک پیمانه بستنی دلخواه را به مواد گفته شده اضافه کنید. برای تهیه ژله بستنی باید مقداری از مایع ژله را در لایه محتوی فالوده بریزید و در یخچال بگذارید. سپس باقی مانده مایع ژله و بستنی را که هر دو به دمای محیط رسیده اند، با هم مخلوط کنید. خوب بهم بزنید تا دو رنگ نشود. حالا مایع ژله بستنی را به قالب اضافه کنید و آن را دو ساعت در یخچال بگذارید. در این روش، لایه فالوده ها متراکم تر می شود چون از ژله کمتری در آن استفاده شده است.

اگر دوست داشته باشید این دسر جذاب را به صورت چند لایه تهیه کنید میتوانید برای برخی لایه ها از میوه هم استفاده کنید. برای مثال ژله فالوده با انار خصوصا برای شب یلدا بسیار پر طرفدار است. برای لایه های میوه ای از ژله آلوورا استفاده کنید.

از میوه های دیگری که در تهیه این ژله استفاده می شود، معمولا توت فرنگی یا لیمو است. با لیمو طعم خیلی خوبی دارد. میتوان برای طعم دهی بیشتر به آن، آب فالوده یا کمی آب لیمو و شکر نیز اضافه یا جایگزین یک لیوان آب جوش نمود.

ارسال نظر

Warning: Undefined variable $req in /home/honarfa/domains/honarfa.ir/public_html/wp-content/themes/honarfa/comments-form.php on line 24
/>
Warning: Undefined variable $req in /home/honarfa/domains/honarfa.ir/public_html/wp-content/themes/honarfa/comments-form.php on line 31
/>