طرز تهیه حلوای اوماج

حلوای خوشمزه اوماج که باید حتما امتحان کنید. اُماج (اوماج) به دونه های خمیر کوچولو میگن، یه آش سنتی خوشمزه هم هست که با اماج درست میشه. حلوای اوماج در واقع یک حلوای سنتی مربوط به شهر زنجان هست که با شیره انگور و بدون استفاده از شکر درست میشه و از این نظر بی نظیره . با ما با طرز تهیه حلوای اوماج همراه باشید.

حلوای اوماج

مواد لازم برای تهیه حلوای اوماج:
آرد : ۲ پیمانه
روغن : ۳/۴ پیمانه
شیر : ۱ لیوان
آبپاش خالی : یک عدد
گلاب : ۱/۲ استکان
گردوی نیم کوب شده ( اختیاری ) : به مقدار لازم
عرق هل و یا پودر هل ( اختیاری ) : به مقدار لازم
مواد لازم برای تهیه شهد حلوا
آب : به مقدار کم
شکر : ۱/۲ پیمانه
شیره انگور یا دوشاب : ۱/۲ پیمانه
زعفران دمکرده : به مقدار لازم
طرز تهیه حلوای اوماج خوشمزه و خوش طعم
برای تهیه حلوای اوماج ابتدا آرد را درون سینی بریزید و با کمک آب پاش شیر را روی آرد بپاشید و با چنگال سطح آرد را هم بزنید تا آرد به شکل گلوله های ریز ( خمیر اوماج ) در آید.

سپس سینی را در مکانی مناسب قرار دهید تا آرد خشک شود.

طرز تهیه حلوای اوماج :

در مرحله بعدی طرز تهیه حلوای اوماج شکر و زعفران و آب و شیره انگور غلیظ را درون قابلمه ای مناسب بریزید و قابلمه را روی حرارت گاز قرار دهید تا شربت مخصوص حلوا کمی بجوشد سپس گلاب و عرق هل را به شربت حلوا اضافه کنید. توجه داشته باشید می توانید آب و شکر را از دستور تهیه حلوای اوماج حذف کنید و فقط از شیره انگور برای طرز تهیه حلوای اوماج استفاده کنید.

طرز تهیه شربت حلوای اوماج :


بعد از اینکه اوماج ها خشک شدند آن ها را درون غذاساز بریزید تا دانه های اوماج یکدست و ریز شوند.

روغن را درون تابه ای مناسب بریزید و تابه را روی حرارت گاز قرار دهید تا روغن داغ شود.

اوماج ها را درون روغن بریزید و روی حرارت ملایم شعله گاز اوماج ها را هم بزنید تا سرخ شوند.

توجه داشته باشید که اوماج ها را باید تا حدی سرخ کنید که رنگ آن ها به صورت کامل عوض شود.

تفت دادن آرد حلوای اوماج

بعد از عوض شدن رنگ اوماج شربت را به حلوا بیفزایید و حلوای اوماج را هم بزنید تا شربت به خورد آن برود سپس گردوی نیم کوب شده را در این مرحله از دستور تهیه حلوای اوماج به آن اضافه کنید و حلوا را هم بزنید و تابه را از روی حرارت گاز بردارید.

اضافه کردن شربت به آرد

حلوای اوماج در این مرحله آماده سرو است می توانید آن را درون ظرفی مناسب برای بریزید تا خنک شود سپس این حلوا خوشمزه را به کمک روش های تزیین حلوا به زیبایی تزیین کنید.

تزیین حلوای اوماج
در این آموزش با طرز تهیه حلوای اوماج آشنا شدید که امیدواریم از طعم بی نظیر این حلوا نهایت لذت را ببرید و لحظات خوبی را در کنار اعضای خانواده خود سپری کنید.

ارسال نظر

Warning: Undefined variable $req in /home/honarfa/domains/honarfa.ir/public_html/wp-content/themes/honarfa/comments-form.php on line 24
/>
Warning: Undefined variable $req in /home/honarfa/domains/honarfa.ir/public_html/wp-content/themes/honarfa/comments-form.php on line 31
/>