طرز تهیه تِرین شکلات

تِرین شکلات یکی از خوشمزه ترین انواع شکلات است و کافیست فقط یکبار امتحان کنید. بافتی شبیه به کیک شکلاتی خیس دارد و طرز تهیه آسانی دارد.

ترین شکلات


مواد لازم برای تِرین شکلات با سس تمشک
شکلات تلخ و شیرین (ساده) 390 گرم خرد شده
کره که به دمای اتاق رسیده باشد 120 گرم
زرده تخم مرغ 4 عدد
شکر شیرینی پزی یا خاک قند 74 گرم
پودر دارچین 1/2 قاشق چایخوری
خامه ی غلیظ 480 میلی لیتر
عصاره وانیل (اسانس) 2 تا 3 قطره
تمشک 120 گرم
شکر شیرینی پزی 3 تا 4 قاشق سوپخوری
آب پرتقال 1 قاشق سوپخوری
تمشک درسته جهت سرو (اختیاری)

طرز تهیه تِرین شکلات :

برای تِرین شکلات (Terrine)، شکلات و کره را در طبقه ی رویی یک بخار پز دوطبقه یا کاسه ی پیرکسی که روی آب جوش قرار دارد (تماس پیدا نکند) ذوب کنید. سپس آن را از روی حرارت بردارید.

در کاسه ای بزرگ با استفاده از میکسر برقی با سرعت متوسط تا بالا زرده تخم مرغ را با شکر شیرینی پزی و پودر دارچین بزنید تا کف مانند شود. مخلوط را اضافه کرده و بزنید تا یکدست شود. آن را کنار بگذارید تا خنک شود.

خامه را بزنید وانیل را به آن بیفزایید و آنقدر بزنید تا شکل بگیرد. به آرامی آن را با خمیر شکلاتی هم بزنید.

یک قالب کیک 28 سانتی متری را با کاغذ پوستی یا مومی بپوشانید و خمیر را در آن بریزید. روی آن را بپوشانید و 12 تا 24 ساعت در یخچال قرار دهید.

برای تهیه سس تمشک تِرین شکلات ، تمشک را در غذا ساز به صورت پوره درآورید. آن را از یک الک دانه ریز عبور دهید و در کاسه ای بریزید، محتوای الک را دور بریزید. آن را با شکر و آب پرتقال مخلوط کنید. قبل از سرو آن را خنک کنید.

جهت سرو کیک تِرین شکلات را از قالب درآورده و به صورت برش زده همراه با سس سرو کنید. در صورت تمایل تمشک ها را روی کیک قرار دهید.

امیدوارم از تِرین شکلات لذت ببرید.

ارسال نظر

Warning: Undefined variable $req in /home/honarfa/domains/honarfa.ir/public_html/wp-content/themes/honarfa/comments-form.php on line 24
/>
Warning: Undefined variable $req in /home/honarfa/domains/honarfa.ir/public_html/wp-content/themes/honarfa/comments-form.php on line 31
/>