طرز تهیه کسادیای پنیر

کسادیای پنیر در واقع نوعی ساندویچ مکزیکی می باشد که با استفاده از ماهی ترتیلا طبخ شده و کمی سبزیجات تهیه می شود و بسیار لذیذ می باشد و حتما عاشق آن خواهید شد.

کسادیای پنیر


مواد لازم برای کسادیای پنیر
روغن زیتون 2 قاشق غذاخوری
فلفل دلمه‌ای قرمز 1 عدد
پیاز 1 عدد
سیر 2‌ حبه
سرکه بالزامیک 2 قاشق غذاخوری
پودر زنجبیل 1/2 قاشق چایخوری
شکر 1/2 قاشق چایخوری
نمک به مقدار کافی
پنیر پارمسان رنده شده 100‌ گرم
نان ترتیلا 2‌ عدد

کسادیای پنیر

کسادیا پنیرغذایی مکزیکی است که با قرار دادن موادی میان نان ترتیلا و سرخ کردن دو طرف آن تهیه می‌شود. در تهیه کسادیا خلاقیت‌های زیادی می‌توان به خرج داد. مثلاً می‌توان از هر نان گرد کوچک دیگری استفاده کرد یا مواد میانی را به سلیقه خود تغییر داد. کسادیای پنیری را می‌توانید به عنوان شام یا میان وعده تهیه و سرو کنید. همچنین می‌توانید از انواع سبزیجات به عنوان دورچین کسادیای پنیری استفاده کنید.

طرز تهیه کسادیای پنیر:

ابتدا، پیاز را به صورت خلالی خرد کنید و حبه‌های سیر را خرد کنید تا کاملاً ریز شوند. فلفل دلمه‌ای را هم به صورت نگینی خرد کنید. حال، روغن زیتون را در تابه‌ای داغ کنید. پیاز، سیر و فلفل دلمه‌ای را به آن اضافه کنید و تفت بدهید تا کمی قهوه‌ای رنگ و نرم شوند.

سرکه بالزامیک، شکر، نمک و زنجبیل را اضافه کنید. خوب هم بزنید و درب تابه را ببندید و صبر کنید تا مایع کاملاً جذب شود.

مواد را از تابه خارج کنید و در یک کاسه بریزید. یک نان ترتیلا کف تابه قرار دهید و نیمی از مواد را روی نصف نان پهن کنید. نیمی از پنیر را روی مواد بپاشید و نان را از وسط تا کنید تا روی مواد را بپوشاند. با ملایمت روی نان را فشار دهید و سپس درب تابه را ببندید. دو طرف نان را سرخ کنید تا طلایی رنگ شود و پنیر آب شود. این کار را برای نان ترتیلای دیگر هم تکرار کنید. امیدوارم از کسادیای پنیر لذت ببرید.

ارسال نظر

Warning: Undefined variable $req in /home/honarfa/domains/honarfa.ir/public_html/wp-content/themes/honarfa/comments-form.php on line 24
/>
Warning: Undefined variable $req in /home/honarfa/domains/honarfa.ir/public_html/wp-content/themes/honarfa/comments-form.php on line 31
/>