طرز تهیه پالووا

پالووا یک دسر خوشمزه و بسیار عالی است که حتما آنرا را درست خواهید کرد زیرا که بسیار آسان تهیه می شود و خیلی هم لذیذ است و با مرنگ تهیه می شود. مرنگ در واقع سفیده تخم مرغ زده شده است که شبیه به خامه در می آید.

پالووا

مواد لازم برای پالووا
سفیده ی تخم مرغ ۸ عدد، به دمای اتاق رسیده باشد
شکر ۳۶۰ گرم
خامه فرمی ۳۰۰ میلی لیتر
فندق پودر شده ۱۲۰ گرم
شکلات ذوب و خنک شده ۱۲۰ گرم
فندق خرد شده ۳۰ گرم

طرز تهیه پالووا:

فر را از قبل تا دمای ۱۲۰ درجه سانتیگراد گرم کنید و در کف سینی فر کاغذ پوستی قرار دهید.

برای تهیه مرنگ در کاسه ای بزرگ سفیده های تخم مرغ را می زنیم تا نرم شود. ۱۲۰ گرم شکر را به آن بیفزایید و بزنید. به زدن ادامه دهید و بقیه شکر را اضافه کنید تا یکدست شده و شکر کاملا حل شود.

با استفاده از کفگیر مرنگ را به شکل دو توده ی گرد ۲۰ سانتی متری روی سینی فر قرار دهید. در مرکز یکی از آنها حفره ای ایجاد کنید ( برای لایه ی زیرین) و یک برآمدگی قله مانند در توده ی دیگر ( برای لایه ی فوقانی).

آنها را به مدت ۱۰ دقیقه بپزید. حرارت را تا ۱۱۰ درجه سانتیگراد کم کنید و ۴۵ تا ۵۰ دقیقه ی دیگر آن را بپزید تا زمانی که مرنگ ها توخالی و نسبتا سفت به نظر برسند. آنها را از فر خارج کرده و بگذارید روی صفحه فلزی خنک شوند.

برای تهیه کرم فندقی شکلاتی، خامه، پودر فندق و نیمی از شکلات ذوب شده را هم بزنید. آن را همراه با مخلوط خامه روی مرنگ زیرین بمالید و مرنگ دیگر را روی آن بگذارید. شکلات باقی مانده را روی آن بریزید و با فندق های خرد شده آن را تزئین کنید.

ارسال نظر