طرز تهیه موس کیک قهوه و شکلات

موس کیک قهوه و شکلات قطعا هم خواسته دوستداران قهوه هست و هم شکلات و بچه ها قطعا در صدر انتخاب کنندگان این دسر بسیار خوشمزه هستند. پیشنهاد می کنیم حتما درست کنید و از طعم بی نظیر آن لذت ببرید.

موس کیک قهوه و شکلات

مواد لازم برای موس کیک قهوه و شکلات
شیر 1 لیوان
آب 4 قاشق غذاخوری
شکلات تخته ای 150 گرم
پودر قهوه 1 قاشق چایخوری
شکر 1/2 لیوان
پودر ژلاتین 2 قاشق غذاخوری
خامه 300 گرم
کیک شکلاتی به مقدار لازم

طرز تهیه موس کیک قهوه و شکلات :

پودر ژلاتین را با 4 قاشق غذاخوری آب داخل کاسه ای بریزید و روی حرارت بخار آب هم بزنید تا حل شود ، شیر را روی حرارت قرار دهید تا گرم شود سپس ژلاتین و شکر را اضافه کنید ( شیر فقط باید گرم باشد چون ژلاتین باعث بریده شدن شیر داغ میشود ) سپس این مخلوط را نصف کنید و در 2 کاسه جداگانه بریزید ( کاسه شماره 1 و کاسه شماره 2 ).

شکلات تخته ای را خرد کنید و داخل کاسه ای بریزید و روی بخار آب قرار دهید تا ذوب شود سپس شکلات و نصف خامه را به کاسه شماره 1 اضافه کنید ، پودر قهوه فوری و نصف دیگر خامه را نیز به کاسه شماره 2 اضافه کنید.

کیک شکلاتی را بخرید یا آماده کنید سپس با قالب گرد یا لیوان کیک را قالب بزنید و ته لیوان سرو قرار دهید ، مقداری موس شکلاتی روی کیک بریزید و به همان اندازه موس قهوه روی موس شکلات بریزید سپس داخل یخچال قرار دهید تا بسته شود ( در صورت تمایل میتوانید مقداری شکلات را ذوب کنید و بعنوان لایه آخر روی مواد بریزید ).

نکته ها:

نوع ظرف و قالبی که موس ها را در ان سرو میکنید کاملا سلیقه ای میباشد ، پس از اضافه کردن ژلاتین با سرعت عمل بیشتری کار کنید چون ژلاتین بسته میشود ، در زمان اضافه کردن لایه قهوه روی لایه شکلاتی دقت کنید و به آرامی و با دقت اضافه کنید تا لایه ها مخلوط نشوند.

ارسال نظر

Warning: Undefined variable $req in /home/honarfa/domains/honarfa.ir/public_html/wp-content/themes/honarfa/comments-form.php on line 24
/>
Warning: Undefined variable $req in /home/honarfa/domains/honarfa.ir/public_html/wp-content/themes/honarfa/comments-form.php on line 31
/>