طرز تهیه رست بیف

رست بیف یک غذای فرانسوی بسیار خوشمزه می باشد که می توانید آ نرا به صورت ساندویچ رست بیف و یا یک پرس نشاسته مثل سیب زمینی سرخ کرده و یا کمی پوره میل کنید. البته این کاملا بستگی به ذائقه شما دارد. طرز تهیه این غذا کمی زمان می برد اما بسیار لذیذ است.

رست بیف

مواد لازم
گوشت گوساله بدون چربی 500 گرم
سیر 5 عدد
نمك و فلفل به مقدار لازم
موسير 5 عدد
اب مرغ 1/2 پیمانه
اب گوشت 1/2 پیمانه
روغن زیتون 3 قاشق سوپخوری
گشنیز 50 گرم
کرفس 2 ساقه
پیاز 1 عدد
گوجه 3 عدد
اویشن 1 قاشق چایخوری

طرز تهیه :

درون گوشت گوساله با چاقو سوراخ هایی ایجاد کنید و سیرها را درون سوراخ ها وارد نمائید. با نخ ضخیمی اطراف گوشت را محکم ببندید تا گوشت حالت رول پیدا کند و در زمان پخت تغییر شکل ندهد.

تمام سبزیجات را خرد کنید ، سبزیجات خرد شده را با تمام مواد مخلوط کنید و در کف سینی فر بریزید و گوشت را روی سبزیجات قرار دهید ، روی سینی را با فویل بپوشانید و در طبقه میانی فر با حرارت 160 درجه سانتیگراد بپزید.

مقدار پخت رست بیف بسته به ذائقه شما دارد. میتوانید گوشت را تا جایی که خوب پخته شود درون فر بگذارید. در انتهای زمان پخت میتوانید فویل را بردارید و کمی روی رست بیف را با حرارت بالایی برشته کنید.

پس از اتمام پخت ، رست بیف را درون ظرفی مناسب قرار دهید و بگذارید کمی خنک شود سپس با چاقویی تیز ان را به ورقه هایی نازک تقسیم کنید ، ورقه های رست بیف را همراه با سیب زمینی کبابی یا پوره سیب زمینی و سس دلخواه ( سس باربیکیو ، سس خردل ، سس گوجه و … ) سرو نمائید.

اگر دوست دارید میتوانید ورقه ها را کمی حرارت دهید تا سطح انها نیز برشته شود یا به همان صورت که معمول است سرو کنید.

ارسال نظر

Warning: Undefined variable $req in /home/honarfa/domains/honarfa.ir/public_html/wp-content/themes/honarfa/comments-form.php on line 24
/>
Warning: Undefined variable $req in /home/honarfa/domains/honarfa.ir/public_html/wp-content/themes/honarfa/comments-form.php on line 31
/>