طرز تهیه دسر پان اسپانیایی

دسر پان اسپانیایی یک دسر ساده و خوشمزه که به راحتی تهیه میشه و از یک لایه بسکوییت پتی بور و چند لایه کرم سفید وشکلاتی و با مغز گردو تهیه می شود.

دسر پان اسپانیایی

مواد لازم برای دسر پان اسپانیایی:
تخم مرغ 2 عدد
شکر 1 و 1/2 پیمانه
کره 50 گرم
بیسکویت پتی بور حدوداً 2 بسته
آرد 1 پیمانه
نشاسته ذرت 2 قاشق غذاخوری
خامه 100 میلی لیتر
وانیل 1/4 قاشق مرباخوری
شیر 4 پیمانه
گردو به مقدار کافی
موز به دلخواه
پودر کاکائو 3 قاشق غذاخوری

طرز تهیه دسر پان اسپانیایی:

در ابتدا، تخم مرغ و شکر را در کاسه ای بریزید و با همزن برقی بزنید تا خوب کف کند و به رنگ روشن در بیاید. سپس آرد را در ظرف تخم مرغ الک کنید و با آن مخلوط نمایید.

در ظرف کوچکی نشاسته ذرت را در 1 پیمانه از شیر حل کنید و آن را کنار بگذارید. باقیمانده شیر را داخل قابلمه ای بریزید و روی حرارت قرار دهید. نشاسته ذرت حل شده در شیر را نیز به آن اضافه کنید. پس از آن مخلوط تخم مرغ و آرد را نیز داخل قابلمه بریزید و هم بزنید تا همه مواد به خوبی با هم ترکیب شوند.

وقتی مایه شروع به غلیظ شدن کرد کره و وانیل را به آن اضافه کنید و هم بزنید تا کره کاملاً ذوب شود. بعد از چند دقیقه خامه را نیز اضافه کنید و هم بزنید. وقتی مایه کاملاً غلیظ شد (غلظت ماست چکیده) آن را از روی شعله بردارید. نصف مخلوط را به ظرف کوچک دیگری منتقل کنید و پودر کاکائو را با آن مخلوط کنید. هم بزنید تا خوب به رنگ قهوه ای در بیاید. بگذارید کمی خنک شود.حالا مایع دسر پان اسپانیایی آماده است.

ظرف سرو دسر پان اسپانیایی را آماده کنید و کف آن یک لایه بیسکویت پتی بور بچینید. مقداری از کرم سفید رنگ را با قاشق روی آن بریزید و پخشش کنید تا روی بیسکویت را کاملاً بپوشاند. لایه بعدی گردو و موز حلقه شده است.

این بار، مرحله قبلی را با کرم کاکائویی تکرار کنید. و سپس یکی در میان کرم وانیلی و کاکائویی بریزید تا همه مواد شما تمام شود. لایه آخر باید کرم باشد. روی کرم لایه آخر را با پودر نارگیل، مروارید خوراکی یا با مغزهایی که دوست دارید تزیین کنید. دسر پان اسپانیایی آماده است.

ارسال نظر

Warning: Undefined variable $req in /home/honarfa/domains/honarfa.ir/public_html/wp-content/themes/honarfa/comments-form.php on line 24
/>
Warning: Undefined variable $req in /home/honarfa/domains/honarfa.ir/public_html/wp-content/themes/honarfa/comments-form.php on line 31
/>