طرز تهیه برساق سنندج

برساق سنندج نوعی نان محلی بسیار خوشمزه می باشد و می توانید در خانه این نان را بپزید. این مقدار مواد لازم برای حدود 100 عدد برساق بزرگ می باشد.

برساق سنندج

مواد لازم برای تهیه برساق سنندج :

آرد بربری 4 کیلو
ماست محلی 4 لیوان
روغن حیوانی نصف لیوان
روغن مایع 1 لیوان
شکر 2 و نیم لیوان
تخم مرغ 1 عدد
نمک 1 قاشق چایخوری
مایه خمیر 1 قاشق غذاخوری

  • آب ولرم تقریبا 3 لیوان
  • آب ولرم اندازه آب چشمی است و تا جایی که یک خمیر لطیف و سفت بدست بیاید باید کم کم آب بریزید.

طرز تهیه برساق سنندج :

مقدار را این بار چند برابر کردم اما تخم مرغ و مایه خمیر را بیشتر نکردم زیرا نخواستم زیاد در روغن پف کند. مایه خمیر و یک قاشق شکر و نصف پیمانه آب ولرم را بگذارید پنج دقیقه با در بسته تا پف کند آرد را الک کنید تخم مرغ را بزنید تا از لختگی در بیاید شکر را با آب ولرم حل کنید بعد به مواد اضافه کنید کل مواد بالا را اضافه کنید ولی روغن حیوانی را کم کم حین وزر دادن اضافه کنید و خمیر را ورز بدهید.

و اجازه بدهید خمیر در ظرف در بسته ای حدود یک ساعت بماند تا پف کند. سپس خمیر را به تکه هایی کوچک بردارید و با انگشت پهن کنید می توانید با هر چیزی خمیر را شکل بدهید و آن را در روغن داغ و فراوان سرخ کنید. سریع آن را برگردانید که در روغن نسوزد و بعد آن را درون سبد قرار بدهید تا روغن اضافی آن از بین برود.

بعد از سرد شدن می توانید برساق ها را درون نایلون قرار بدهید و آن را داخل یخچال بگذارید.

ارسال نظر

Warning: Undefined variable $req in /home/honarfa/domains/honarfa.ir/public_html/wp-content/themes/honarfa/comments-form.php on line 24
/>
Warning: Undefined variable $req in /home/honarfa/domains/honarfa.ir/public_html/wp-content/themes/honarfa/comments-form.php on line 31
/>