طرز تهیه بانوفی پای موز

در دنیای هیجان انگیز و خوشمزه دسر ها، امروز قراره یک دسر انگلیسی با پایه موز و خامه رو تجربه کنیم که هم خیلی راحت درست میشه و هم خوش ظاهر و هم خوش طعم! اگر علاقه مند به اون دسته از دسر ها هستین که کراست های ترد و کرانچی دارند و فیلینگ هایی که ترکیبی از یک کرم خوشمزه و میوه ای دارند، در ادامه همراه باشین تا در اولین فرصت این خوشمزه پرطرفدار رو تجربه کنید.

بانوفی پای موز

مواد لازم برای تهیه بانوفی پای موز:
بیسکوئیت دیجستیو پودر شده 300 گرم
کره 200 گرم
شکر قهوه ای 100 گرم
شیر 400 میلی لیتر
موز حلقه ای خرد شده 4 عدد
خامه فرم گرفته 2 پیمانه
شکلات خرد شده برای تزئین به مقدار لازم

طرز تهیه بانوفی پای موز

برای شروع اول سراغ تهیه کراست دسر میریم. همونطور که در مواد اولیه اشاره شد باید بیسکوئیت رو پودر کنیم. این کار رو هم می تونیم هم با غذاساز انجام بدیم و هم بیسکوئیت ها رو داخل یک زیپ لاک بریزیم و با کمک وردنه یا گوشتکوب به آرومی ضربه می زنیم تا کاملاً پودر و یکدست بشه. بعد 150 گرم از کره رو ذوب میکنیم و به پودربیسکوئیت اضافه میکنیم و خیلی خوب با هم مخلوط می کنیم تا به صورت خمیر دربیاد.

سپس خمیر آماده شده رو داخل قالب تارت میریزیم و با کمک انتهای استکان یا پشت قاشق مخلوط بیسکوئیت و کره رو به ویواره کف قالب فیکس میکنیم. دیواره های تارت رو با یک ضخامت و یک ارتفاع مرتب و با فشار نوک یک قاشق کوچکتر کمی فشار می کنیم تا کاملاً منسجم بشه.

قالب رو داخل یخچال قرار میدیم تا کراست خودش رو بگیره .
تا زمان آماده شدن کراست فیلینگ کاراملی رو تهیه میکنیم. به این صورت که ابتدا بقیه کره و شکر قهوه ای رو روی حرارت ملایم قرار میدیم و همراه با هم تفت میدیم تا با حرارت شکر کم کم ذوب بشه.

حالا شیر رو اضافه میکنیم و با یک قاشق چوبی یا لیسک سیلیکنی مواد رو با هم هم میزنیم تا مواد با هم بجوشند و کم کم غلیظ بشن.

تا زمان به غلظت رسیدن کارامل همینطور به همزدن ادامه میدیم. اگر از هم زدن غافل بشیم یا حرارت خیلی بالا باشه، کارامل خیلی سریع ته میگره و میسوزه.

مدت زمان به غلظت رسیدن کارامل تا حدود زیادی به درجه حرارت بستگی داره، با حرارت ملایم و داشتن یک کارامل خوب و با کیفیت بهتره با صبر و حوصله به هم زدن ادامه بدیم تا به غلظت مناسب برسیم.

بعد از آماده شدن کارامل، اجازه میدیم تا کمی از حرارت بیفته سپس قالب تارت رو از یخچال خارج میکنیم و کارامل رو روی کراست میریزیم و با کمک یک قاشق به صورت یکنواخت روی کراست پخش میکنیم.

قالب رو مجدداً داخل یخچال قرار میدیم و برای 1 ساعت زمان میدیم و بعد قالب رو از یخچال خارج میکنیم. حالا نوبت این میرسه که موزهای حلقه ای شده رو روی فیلینگ کاراملی بچینیم.

خامه فرم گرفته رو داخل قیف میریزیم و با ماسوره مورد نظرمون یا به صورت ساده و بدون ماسوره، روی دسر رو با خامه می پوشونیم. من با کمک ماسوره ستاره ای و با یک دور چرخاندن قیف دسر، خامه رو به صورت رزت پایپ کردم.

حالا مقداری شکلات تخته ای که خرد کردیم و یا با کمک یک پوست کن تیز و کشیدن روی شکلات اون رو شیو کردیم، تزئین و در ظرف مورد نظرمون قرار میدیم و سرو میکنیم.

ارسال نظر

Warning: Undefined variable $req in /home/honarfa/domains/honarfa.ir/public_html/wp-content/themes/honarfa/comments-form.php on line 24
/>
Warning: Undefined variable $req in /home/honarfa/domains/honarfa.ir/public_html/wp-content/themes/honarfa/comments-form.php on line 31
/>