تغذیه برای پرپشت شدن موی جنین

پرپشت شدن موی جنین یکی از دغدغه های مادران است زیرا از نظر علمی هم نیمی از زیبایی یک فرد به موهایش بستگی دارد و این خواسته بسیاری از مادران است. زمانی که نوزادی به دنیا می آید موی پرپشت داشتن می تواند یک امتیاز بسیار مهم در زیبایی او به حساب رود.

 پرپشت شدن موی جنین

تغذیه مادرو رابطه آن با پرپشت شدن موی جنین
یکی از مهمترین مسائل در رابطه با تغذیه در طول دوران بارداری، مصرف غذاهای سالم و پرهیز از خوردن غذاهای مضر و ناسالم می باشد تا فرزندی سالم به دنیا بیاید حالا برای پرپشت شدن موی جنین چه بخوریم؟

شنبلیله
مواد غذایی زیادی وجود دارند که در زیبایی و پرپشت شدن موی جنین تاثیر می گذارند، به عنوان مثال خوردن میوه هایی از قبیل سیب و به در دوران بارداری به زیبا تر شدن نوزاد کمک زیادی خواهد کرد و نیز مصرف شنبلیله در این دوران، موجب پر مو شدن نوزاد خواهد شد، بنابراین از خواص شنبلیله نباید غافل شد و توصیه می شود تا خانم های باردار در سه ماهه اول بارداری از برگ ها و ساقه شنبلیله به صورت خام مصرف نمایند؛ شنبلیله علاوه بر اینکه در افزایش و بهبود موی جنین مؤثر است، از ایجاد موخوره نیز جلوگیری خواهد کرد، به طور کلی مصرف بسیاری از میوه ها و سبزیجات در دوران بارداری برای سلامت مادر و جنین و نیز رشد و زیبایی جنین مفید می باشد.

فلفل دلمه ای
یکی دیگر از مواد غذایی مؤثر در پر پشتی موی جنین، خوردن فلفل دلمه ای توسط زنان باردار می باشد. فلفل دلمه ای در رنگ های مختلف سرشار از مواد مغذی بوده و مصرف آن به تقویت عضلات و سیستم عصبی کمک کرده و فیبر موجود در آن، موجب لاغری و تناسب اندام خواهد شد. این ماده غذایی مفید، خاصیت دارویی داشته و برای درمان سردرد و رفع تشنگی شدید مؤثر است. یکی دیگر از خواص فلفل دلمه ای، کاهش فشار خون، تسکین گلو درد و نیز درمان سرماخوردگی در بارداری می باشد. همچنین مصرف یک عدد آن به صورت روزانه برای افزایش طول عمر توصیه شده است.

ارسال نظر

Warning: Undefined variable $req in /home/honarfa/domains/honarfa.ir/public_html/wp-content/themes/honarfa/comments-form.php on line 24
/>
Warning: Undefined variable $req in /home/honarfa/domains/honarfa.ir/public_html/wp-content/themes/honarfa/comments-form.php on line 31
/>