علل درد پا در کودکان

درد پا در کودکان عارضه ای است که بیشتر در شب باعث ناراحتی کودک می شود و زمانی است که می خواهد بخوابد اما درد پا به او این اجازه را نمی دهد.

درد پا در کودکان

گرفتگی عضلانی:
اغلب دردهای مختصر (1 تا 15 دقیقه) به دلیل اسپاسم های عضلانی (گرفتگی) می‌باشد. عضلات پا یا ساق پا در طول ورزش بیشتر دچار درد ساق پا می‌شوند. ممکن است درد ماهیچه پشت ساق پا کودک شما را از خواب بیدار کند. گرفتگی عضلانی که در طول کار سخت یا ورزش رخ می‌دهد را “کرامپ حرارتی” می‌نامند. اغلب در اثر مصرف مایعات زیاد و نمک آرام می‌شوند.

کشیدگی عضلات:
استفاده بیش‌ازحد از عضلات (خستگی عضلات): درد ثابت پا اغلب ناشی از کار سخت یا ورزش می‌باشد. مثلاً دویدن و یا پریدن بیش‌ازحد. این نوع از درد می‌تواند از چند ساعت تا 7 روز طول بکشد. همچنین دردهای عضلانی می‌توانند از آسیب‌های فراموش‌شدهٔ روز قبل، ایجاد شوند.

درد رشد:
10 درصد از کودکان سالم، دردهای بی‌ضرری را تجربه می‌کنند که گاه و بی گاه به سراغشان می‌آید. اغلب این دردها را “درد رشد” (هرچند که ربطی به رشد آن‌ها ندارد.) می‌نامند. این دردها معمولاً در عضلات ساق یا ران رخ می‌دهد. معمولاً در هر دو طرف رخ می‌دهد، نه یک طرف و بیشتر در اواخر روز ظاهر می‌شوند. به‌احتمال‌زیاد، در اثر دویدن و یا بازی‌های سخت حادث می‌شوند. آن‌ها معمولاً 10 تا 30 دقیقه طول می‌کشند.

عفونت‌های ویروسی:
درد عضلانی در هر دو پا می‌تواند از نشانه‌های یک بیماری ویروسی باشد، به‌ویژه آنفولانزا.

دیگر علل مهم درد پا:
شکستگی‌ها، لخته شدن خون در وریدها، نوریت (عفونت عصب) و آرتریت عفونی (عفونت مفصل). آرتریت عفونی (عفونت باکتریایی در مفصل‌ها) یک وضعیت اورژانسی محسوب می‌شود. علائم آن شامل درد شدید مفاصل، خشکی مفاصل و تب بالا می‌باشد. “سینوویت سمی” ران نیز یک بیماری بی‌خطری می‌باشد که می‌تواند درد ایجاد کند. این بیماری نیز می‌تواند علائمی شبیه آرتریت عفونی ایجاد کند. علائم آن عبارت‌اند از:، درد متوسط، لنگی و معمولاً تب ایجاد نمی‌شود. سینوویت سمی بیشتر در کودکان نو پا و پس از پریدن‌های بیش‌ازحد، رخ می‌دهد.

ارسال نظر

Warning: Undefined variable $req in /home/honarfa/domains/honarfa.ir/public_html/wp-content/themes/honarfa/comments-form.php on line 24
/>
Warning: Undefined variable $req in /home/honarfa/domains/honarfa.ir/public_html/wp-content/themes/honarfa/comments-form.php on line 31
/>