طرز تهیه پیتزا پیده پیراشکی

پیتزا پیده پیراشکی در واقع پیده نام نوعی خمیر بسیار خوشمزه می باشد که در تهیه چند نوع غذا از آن استفاده می کنند یکی از این غذاها نوعی پیتزا و پیراشکی می باشد. در ادامه با ما با طرز تهیه پیتزا پیده پیراشکی همراه باشید.

پیتزا پیده پیراشکی

مواد لازم برای خمیر پیده:

مایه خمیر 1 قاشق غذاخوری
شیر ولرم سه چهارم پیمانه
شکر 1 قاشق چایخوری
نمک 1 قاشق چایخوری پر
تخم مرغ 1عدد
روغن مایع 2 قاشق غذاخوری پر

  • آرد 2 پیمانه
  • آرد من 3 پیمانه آرد زدم با توجه به گلوتن آرد ا دو پیمانه شروع کنید اگر لازم دیدید باز هم کم کم اضافه کنید.

طرز تهیه خمیر پیده :

مایه خمیر و شیر ولرم و شکر را مخلوط کنید. روغن را با تخم مرغ مخلوط کنید و با چنگال بزنید. شیر عمل آمده را با روغن و تخم مرغ مخلوط کنید و به آرد بیافزایید. خمیر چسبنده است پس کم کم آرد اضافه کنید تا لطیف و یک دست شود حالا خمیر را در کاسه ورز بدهید و داخل کاسه کمی چرب شده استراحت بدهید حدود 20 تا 30 دقیقه به آن در جای گرم استراحت بدهید منظور از جای گرم روی بخاری نه،کنار شوفاژ. در این فاصله استراحت مواد داخلی آن را آماده کنید.

طرز تهیه پیتزا پیده پیراشکی :

ابتدا پیاز را نگینی خرد کنید و سرخ کنید سپس گوشت چرخ کرده را اضافه کنید و تفت بدهید و بعد از آن ادویه را اضافه کنید و سیر را له کنید یا ریز رنده کنید و به مواد اضافه کنید و تفت بدهید سپس هر ادویه ای که دوست دارید اضافه کنید و بعد از کمی تفت دادن، داخل آن خیلی کم آب بریزید و بعد از اینکه آب آن تمام شد و کمی تفت داده شد زیر آن را خاموش کنید.

کف سینی را فویل بکشید اگر نچسب است کمی چرب کنید و خمیر را پهن کنید اگر می خواهید پیتزا یا پیده درست کنید اگر پیراشکی که با قالب مخصوص پیراشکی یا به صورت بافت یا هر طور که مایلید آماده کنید، من یک مربع باز کردم اندازه یک کف دست بزرگ مواد را وسط آن ریختم و بعد مانند بقچه بستم و رومال کردم، مواد رومال یک تخم مرغ با چنگال بزنید و دو تا سه قاشق غذاخوری شیر به آن اضافه کنید و مخلوط کنید.

حالا در فر از قبل گرم شده 180 درجه به مدت 20-30 دقیقه یا تا زمانیکه خمیرتان برشته شود (مثل همیشه می گم دما و زمان پخت با توجه به فرتان هم در نظر بگیرید) برای برشته شدن بیشتر گریل را هم روشن کنید.

ارسال نظر

Warning: Undefined variable $req in /home/honarfa/domains/honarfa.ir/public_html/wp-content/themes/honarfa/comments-form.php on line 24
/>
Warning: Undefined variable $req in /home/honarfa/domains/honarfa.ir/public_html/wp-content/themes/honarfa/comments-form.php on line 31
/>