طرز تهیه سالاد لارب تایلندی

سالاد لارب تایلندی یک غذای اصالتا لائوسی بوده که در ترکیب آن از برنج بصورت کته و بهم چسبیده استفاده می شود و از دید سنتی نشانه ثروتمند بودن است. زیرا در ترکیب آن از گوشت استفاده می شود.

سالاد لارب تایلندی

مواد لازم سالاد لارب تایلندی
کاهو متوسط : یک عدد
سینه مرغ : نصف سینه
هویج متوسط : یک عدد
خیار متوسط : دو عدد
پیاز قرمز : یک عدد
جوانه گندم : یک پیمانه
مواد لازم برای تهیه سس
آبلیموی تازه : شش قاشق غذاخوری
سس سویا : دو قاشق غذاخوری
پودر فلفل قرمز : نصف قاشق چایخوری
زنجبیل رنده شده : یک قاشق چایخوری
کره بادام زمینی : یک پیمانه

طرز تهیه سالاد لارب تایلندی
سینه مرغ را به صورت تکه های کوچکی برش بزنید سپس سینه مرغ برش زده شده را به مدت 3 تا 4 دقیقه درون روغن زیتون تفت دهید. و یا سینه مرغ را آبپز کنید و آن را صورت ریش ریش کنید.

می توانید روی سینه مرغ فلفل و نمک بریزید و سینه مرغ را بکوبید و روی گریل پن و یا تابه و با کمک مقداری روغن سینه مرغ را گریل کنید تا طلایی شود سپس سینه مرغ را به صورت نوارهای باریکی برش بزنید.

بعد از خرد کردن مواد سالاد درون ظرفی مناسب کاهو بریزید سپس روی کاهوها، پیاز و هویج خرد شده را بریزید و سینه مرغ آماده شده و جوانه گندم را نیز به مواد سالاد بیفزایید و در آخر نیز خیارهای حلقه ای برش زده شده را روی مواد سالاد قرار دهید.

طرز تهیه سس مخصوص سالاد لارب تایلندی
برای تهیه سس مخصوص سالاد تایلندی کره بادم زمینی را به مدت 20 ثانیه درون ماکروفر و یا روی حرارت ملایم قرار دهید تا نرم شود. سپس کره بادام زمینی نرم شده و زنجبیل رنده شده و سس سویا و آبلیموی تازه و پودر فلفل قرمز را درون ظرفی مناسب بریزید با کمک همزن این مواد را با یکدیگر مخلوط کنید تا سس آماده شود. سس سالاد را می توانید روی سالاد بریزید و یا سس را درون ظرفی جداگانه بریزید و در کنار سالاد میل کنید.

نکات سالاد لارب تایلندی
اگر تمایل دارید سالاد تایلندی را به عنوان غذای اصلی میل کنید بهتر است از میزان مرغ بیشتری در دستور تهیه سالاد تایلندی استفاده کنید همچنین می توانید به سالاد تایلندی حبوبات پخته شده و نودل و یا ماش اضافه کنید.
در طرز تهیه سالاد تایلندی می توانید به جای سینه مرغ از میگو و یا بوقلمون گریل شده استفاده کنید.
برای تهیه سس مخصوص سالاد تایلندی می توانید به جای آبلیموی تازه از سرکه استفاده کنید.

اگر سس مخصوص سالاد تایلندی در هنگام هم زدن مواد به صورت بریده بریده شود می توانید سس را روی بخار کتری و یا سماور به مدت یک تا دو دقیقه قرار دهید و به صورت مداوم سس را هم بزنید تا کاملا یکدست شود.

ارسال نظر

Warning: Undefined variable $req in /home/honarfa/domains/honarfa.ir/public_html/wp-content/themes/honarfa/comments-form.php on line 24
/>
Warning: Undefined variable $req in /home/honarfa/domains/honarfa.ir/public_html/wp-content/themes/honarfa/comments-form.php on line 31
/>