طرز تهیه خوراک کدو با گوجه سبز

خوراک کدو با گوجه سبز قطعا بسیار پرطرفدار خواهد بود چون هم رژیمی است و هم کمتر کسی پیدا می شود که از طعم بی نظیر گوجه سبز خوشش نیاید.

خوراک کدو با گوجه سبز

مواد لازم خوراک کدو با گوجه سبز


پیاز : یک عدد
کدو سبز : سه عدد
گوجه فرنگی : دو عدد گوجه سبز یک لیوان
شنبلیله خشک : به میزان لازم
فلفل : به میزان لازم
نمک : به میزان لازم


طرز تهیه خوراک کدو با گوجه سبز
برای تهیه خوراک کدو سبز ابتدا پوست کدو سبزها را بگیرید سپس آن ها را به صورت مربعی خرد کنید. پیاز را به صورت ریز خرد کنید..

درون قابلمه ای مناسب پیاز را سرخ کنید تا نرم شود و زردچوبه را به پیاز اضافه کنید و کمی تفت دهید. در مرحله بعدی طرز تهیه خوراک کدو سبز کدوهای خرد شده را به پیاز اضافه کنید و اجازه دهید تا کدوها نرم شوند. توجه داشته باشید که باید کدوها را در حین سرخ شدن هم بزنید تا به قابلمه نچسبند. در مرحله بعدی طرز تهیه خوراک کدو سبز بعد از اینکه کدوها نرم شوند رب گوجه فرنگی را در گوشه ای از قابلمه سرخ کنید سپس رب را با کدوها مخلوط کنید.
گوجه فرنگی رنده شده و یا خرد شده و گوجه سبز را به خوراک کدو اضافه کنید و اجازه دهید تا خوراک به مدت ۵ دقیقه دیگر پخته شود و فلفل و نمک را به آن اضافه کنید. این خوراک به صورت تند خوشمزه تر می شود بنابراین می توانید از میزان فلفل بیشتری در دستور تهیه خوراک کدو سبز استفاده کنید. در اواخر پخت خوراک کدو سبز مقداری شنبلیله خشک را را در کف دست هایتان بسایید و شنبلیله را درون خوراک بریزید سپس شعله گاز را خاموش کنید. توجه داشته باشید که بعد از افزودن شنبلیله به خوراک باید حرارت گاز را خاموش کنید تا از تلخ شدن خوراک کدو جلوگیری شود.

ارسال نظر

Warning: Undefined variable $req in /home/honarfa/domains/honarfa.ir/public_html/wp-content/themes/honarfa/comments-form.php on line 24
/>
Warning: Undefined variable $req in /home/honarfa/domains/honarfa.ir/public_html/wp-content/themes/honarfa/comments-form.php on line 31
/>