طرز تهیه خوراک میگو و سبزیجات

یک غذای خوشمزه و در عین حال سرشار از فیبر و امگا سه می تواند همین خوراک میگو با سبزیجات باشد پشنهاد میکنم درست کنید و از آن لذت ببرید.

خوراک میگو با سبزیجات

مواد لازم برای خوراک میگو و سبزیجات
میگو 10 عدد
برنج 1 لیوان
سوسیس 200 گرم
کره 2 قاشق غذاخوری
آب مرغ 4 لیوان
پیاز 2 عدد
سیر 2 حبه
فلفل دلمه ای خرد شده 1/4 لیوان
گوجه فرنگی 1 عدد
آرد 2 قاشق غذاخوری
نمک و فلفل به مقدار لازم

طرز تهیه خوراک میگو و سبزیجات :

داخل ماهیتابه مقداری روغن بریزید و روی حرارت قرار دهید تا داغ شود. سپس پیاز ، سیر ، گوجه فرنگی و فلفل دلمه‌ای را که ریز خرد کرده اید به روغن اضافه کنید و تفت دهید تا نرم شوند.

آب مرغ را داخل قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاید، سپس برنج و مقداری نمک و فلفل اضافه کنید. پس از پخت برنج را از یک صافی عبور دهید تا آب مرغ از برنج جدا شود. آب مرغ را مجدد داخل قابلمه برگردانید.

1 قاشق غذاخوری کره را داخل ماهیتابه بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا آب شود. سپس آرد را داخل کره تفت دهید و به آب مرغ در حال جوشیدن اضافه کنید و با حرارت ملایم اجازه دهید بجوشد.

1 قاشق باقی مانده کره را داخل ماهیتابه بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا آب شود. سوسیس‌ها را حلقه ای خرد کنید و در کره تفت دهید. سپس میگو را اضافه کنید و کمی تفت دهید ( تنها یک تفت ساده کافی میباشد ).

برنج ابکش شده و سبزیجات تفت خورده را به آب مرغ در حال جوشیدن اضافه کنید و چند دقیقه اجازه دهید با حرارت متوسط مواد با هم بجوشند و خوراک جا بیفتد سپس داخل ظرف بریزید و با سوسیس و میگو تزیین و سرو کنید.

ارسال نظر

Warning: Undefined variable $req in /home/honarfa/domains/honarfa.ir/public_html/wp-content/themes/honarfa/comments-form.php on line 24
/>
Warning: Undefined variable $req in /home/honarfa/domains/honarfa.ir/public_html/wp-content/themes/honarfa/comments-form.php on line 31
/>