طرز تهیه حلوای گردویی

حلوا گردو از انواع دسرهای خوش طعم و ایرانی است که دارای طعمی بی نظیر است و در طرز تهیه حلوا گردویی از شکر و آرد برنج و پودر گردو و آب استفاده می شود و شما می توانید این نوع حلوا را به راحتی در منزل تهیه کنید.

حلوای گردو


مواد لازم حلوای گردویی:


آرد برنج : یک لیوان
شکر : یک لیوان
گردو آسیاب شده : یک لیوان
آب : ۸ لیوان
مواد لازم برای تهیه حلوا گردویی

طرز تهیه حلوا گردویی :


برای تهیه حلوا گردویی ابتدا گردو را به صورت پودر آورید و شکر و پودر گردو و آرد برنج را درون ظرفی مناسب بریزید و با یکدیگر ترکیب کنید.

آب را به مخلوط آرد برنج بیفزایید.

مخلوط مواد حلوا را روی حرارت ملایم شعله گاز قرار دهید و مخلوط مواد را هم بزنید تا مواد گلوله نشوند و ته نگیرند.

توجه داشته باشید که نباید حرارت شعله گاز برای تهیه این حلوا زیاد باشد زیرا پودر گردو رنگ نمی دهد و رنگ حلوا کرم می شود بنابراین بهتر است در هنگام طرز تهیه حلوا گردویی صبور باشید تا به نیتجه دلخواه برسید و حلوای گردو را روی حرارت ملایم شعله گاز به مدت ۲.۵ ساعت قرار دهید تا به خوبی پخته شود.

بعد از آماده شدن حلوای گردو آن را به شکل دلخواه خود درآورید سپس حلوا را به زیبایی تزیین کنید.

نکات طلایی برای حلوا گردویی
شکر و آرد برنج و پودر گردو را با یکدیگر ترکیب کنید و بعد از اینکه مواد را با یکدیگر به خوبی مخلوط کردید به آن ها آب بیفزایید تا از گلوله شدن آرد برنج جلوگیری شود.
وقتی حلوا نیمه گرم است ابتدا دست هایتان را چرب کنید سپس با کمک دست به حلوا فرم دهید و حلوا را به کمک پودر پسته و خلال پسته و پودر نارگیل و … تزیین کنید.

امیدوارم از درست کردن حلوای گردو لذت ببرید.

1 نظر برای "طرز تهیه حلوای گردویی" ارسال شده است.

پاسخ
نقل و حلوای قاسمی

سلام ممنون از دستور پخت عالی و کاملتون، از روغن استفاده نمی کنید در این حلوا؟!

پاسخ لینک نظر

ارسال نظر

Warning: Undefined variable $req in /home/honarfa/domains/honarfa.ir/public_html/wp-content/themes/honarfa/comments-form.php on line 24
/>
Warning: Undefined variable $req in /home/honarfa/domains/honarfa.ir/public_html/wp-content/themes/honarfa/comments-form.php on line 31
/>