طرز تهیه تیلاپیلا با سالاد خیار

تیلاپیلا و سالاد خیار گزینه امروز برای تهیه یک غذای دریایی خوشمزه می باشد اگر شما هم می خواهید رژیم دریایی را در برنامه تان داشته باشید با ما همراه باشید.

تیلاپیلا با سالاد خیار

زمان آماده سازی 15 دقیقه
زمان طبخ 15 دقیقه
برای 4

مواد لازم برای تیلاپیا با سالاد خیار
عسل 1 قاشق غذاخوری
سرکه سیب 1 قاشق غذاخوری
زنجبیل رنده شده 2 قاشق چایخوری
نمک 1/2 قاشق چایخوری
خیار متوسط 1 عدد
فلفل دلمه ای قرمز 1/4
پیازچه 3 عدد
گشنیز خرد شده 1 قاشق چایخوری
آرد سفید 2 قاشق غذاخوری
فلفل 1 قاشق چایخوری
پودر سوخاری 1 پیمانه
تخم مرغ 1 عدد
فیله ماهی تیلاپیا 4 عدد
روغن گیاهی 4 قاشق غذاخوری

استفاده از غذاهای دریایی همیشه برای سلامتی توصیه می شود و همه ما اغلب به دنبال راه هایی هستیم تا این غذاها را به شکل های مختلف و متنوع در برنامه غذایی خود بگنجانیم. یکی از راه های طبخ ماهی سرخ کردن آن است. در ضمن برای طعم و بوی بهتر می توان از یک سالاد خوشمزه در کنار آن استفاده کرد. با این دستور، تیلاپیای برشته و سبک همراه با سالاد خیار در کمتر از نیم ساعت روی میز شام شماست.


طرز تهیه تیلاپیلا با سالاد خیار:

در کاسه متوسطی، عسل، سرکه سیب، زنجبیل رنده شده و نمک را مخلوط کنید. خیار را از وسط نصف کنید و سپس هر نصف را به صورت باریک برش بزنید. پیازچه را هم به شکل حلقه های کوچک برش بزنید. همچنین فلفل دلمه ای را به مقدار دلخواه خود برای سالاد خرد کنید. حال سبزیجات خرد شده از جمله جعفری را داخل سسی که تهیه کردید بریزید و هم بزنید تا سس کاملاً آنها را بپوشاند.

آرد را در بشقابی بریزید و آن را با فلفل و ادویه جات دلخواه مخلوط کنید. در بشقاب دیگری پودر سوخاری را پخش کنید و در کاسه ای تخم مرغ را بشکنید و آن را با چنگال هم بزنید. دو طرف فیله های ماهی را یکی یکی اول در آرد بخوابانید. سپس در کاسه تخم مرغ فرو ببرید و در آخر در بشقاب پودر سوخاری بخوابانید تا کاملاً از پودر سوخاری پوشانده شوند.

در یک تابه نچسب دو قاشق روغن بریزید و آن را روی شعله کمی زیاد داغ کنید. فیله ها را در تابه بچینید. بعد از سه دقیقه ماهی ها را برگردانید و شعله را کمی کم کنید. به سرخ کردن ادامه بدهید تا ماهی مغزپخت شود (حدود ۵ دقیقه).

ماهی تیلاپیا آماده شده را در ظرف سرو بریزید و آن را با سالاد خیار طعم دار کنید. البته می توانید سالاد را در ظرفی جداگانه هم سرو کنید.

ارسال نظر

Warning: Undefined variable $req in /home/honarfa/domains/honarfa.ir/public_html/wp-content/themes/honarfa/comments-form.php on line 24
/>
Warning: Undefined variable $req in /home/honarfa/domains/honarfa.ir/public_html/wp-content/themes/honarfa/comments-form.php on line 31
/>