طرز تهیه ترشی گوجه گیلاسی

ترشی گوجه گیلاسی یک ترشی ساده و زیبا و بسیار خوشمزه است که به راحتی می توانید تهیه کنید و لذت ببرید و به عنوان چاشنی در کنار غذا میل کنید.

ترشی گوجه گیلاسی

مواد لازم برای تهیه ترشی گوجه گیلاسی :

گوجه گیلاسی یک کیلو و پانصد گرم
شبت (تازه) 60 گرم
سیر 6 الی 8 حبه
آب 5 پیمانه
شکر 5 قاشق سوپخوری
آب لیمو ترش یک دوم پیمانه
دانه فلفل سیاه 5 الی 6 عدد
چاشنی های دلخواه به مقدار لازم
نمک 2 قاشق سوپخوری

طرز تهیه ترشی گوجه گیلاسی :

سه ظرف شیشه ای یک لیتری را در آب بجوشانید و سپس خشک کنید. شبت تازه را داخل ظرف های شیشه ای قرار دهید. حبه های سیر را در داخل ظرف های شیشه ای قرار دهید. حبه های سیر را در ظرف ها بریزید. آب، نمک و شکر را در ظرف مناسبی روی حرارت به جوش آورید. پس از جوشیدن، سرکه را اضافه کرده و حدود 2 الی 3 دقیقه دیگر به جوشیدن مواد ادامه دهید.

گوجه گیلاسی ها را شسته و با چنگال حفره هایی در هر دو طرف آنها به وجود آورید. سپس آنها را به آب در حال جوش اضافه کنید و درب ظرف را بگذارید و 15 الی 20 دقیقه روی حرارت ملایم بپزید. سپس گوجه ها را به ظرف های شیشه ای انتقال دهید. دانه فلفل سیاه و چاشنی های دلخواه را اضافه کنید. مخلوط آب و سرکه را در شیشه ها بریزید و درب آنها را محکم ببندید. آنها را در محلی خنک نگهداری کنید تا ترشی جا بیفتد.

ارسال نظر

Warning: Undefined variable $req in /home/honarfa/domains/honarfa.ir/public_html/wp-content/themes/honarfa/comments-form.php on line 24
/>
Warning: Undefined variable $req in /home/honarfa/domains/honarfa.ir/public_html/wp-content/themes/honarfa/comments-form.php on line 31
/>