طرز تهیه بیف استراگانف

بیف استراگانف یک غذای روسی است که با قارچ و خامه زیاد تهیه می شود و انواع بدون خامه هم دارد می توانید این غذا را در کنار مقداری نشاسته مثل نان میل کنید.

بیف استراگانف

مواد لازم
فیله گوشت 600 گرم
قارچ 300 گرم
خامه 250 گرم
کره 2 قاشق غذاخوری

طرز تهیه :

در اولین مرحله فیله های گوشت را به اندازه تکه هایی یک اندازه برش بزنید مستطیل هایی با ابعاد 2 در 5 معمولا مناسب است. اگر از گوشت استیکی استفاده کنید بیف استرگانوف شما خیلی خوشمزه تر و لذیذ تر خواهد شد. حتماً گوشت را چند مرتبه با بیفتک کوب یا گوشتکوب بکوبید تا بهتر پخته شود.

در این مرحله گوشت را همراه پیاز کمی تفت دهید تا دو طرف گوشت کمی سرخ شود. دقت کنید که زیاد روی شعله نباشد چرا که در این صورت گوشت شما سفت میشود. سپس به اندازه یک استکان آب اضافه کنید تا گوشت شما بپزد.

در ادامه گوشت ها را از ماهیتابه بیرون بیاورید، کمی از آب گوشت را نگه دارید قارچ ها ی خورد شده را داخل همین ماهیتابه با آب گوشت کمی تفت دهید با شعله زیاد تا قارچ ها آب نیاندازد. در ادامه خامه را اضافه کنید یکی دو جوش که خورد گوشت را اضافه کنید ا طعم مواد به خورد هم برود.قارچ بیف استراگانف

حالا بیف استراگانف را در ظرفی مناسب بریزید . برای تزیین بیف استراگانف از چیپس خلالی و یا سیب زمینی سرخ شده استفاده کنید.

بیف استراگانف بدون خامه:
اگر نمی خواهید از خامه در تهیه این غذا استفاده کنید به راحتی میتوانید در مرحله سوم کمی آرد را با آب گوشت مخلوط کرده و هم بزنید تا آرد گلوله نشود. و ادامه مراحل را انجام دهید اگر سس شما زیادی سفت بود کمی شیر و یا آب اضافه کنید و اگر زیادی رقیق بود کمی آرد اضافه کنید تا سس نسجم تر شود.

نکات کلیدی تهیه بیف استراگانف:
بیف استراگانف با پاستا ترکیب بسیار خوشمزه ای میشود اما میتوانید بیف استراگانوف خوشمزه را با یک سالاد خوشمزه و یا حتی با برنج نوش جان کنید.

برخی نمک و فلفل را را در مرحله دوم اضافه میکنند اما برخی تصور میکنند اضافه کردن نمک به گوشت در این مرحله باعث سفت شدن گوشت میشود و نمک را در مرحله آخر اضافه میکنند.

برخی کمی سس خردل هم برای مزه دار کردن اضافه میکنند.– اگر بیف استراگانف را به کمک دستور ایران کوک تهیه کردید و از آن لذت بردید خوشحال می شویم عکس آن را با هشتگ بیف-استراگانف-ایران-کوک در اینستاگرام به اشتراک بگذارید.

ارسال نظر

Warning: Undefined variable $req in /home/honarfa/domains/honarfa.ir/public_html/wp-content/themes/honarfa/comments-form.php on line 24
/>
Warning: Undefined variable $req in /home/honarfa/domains/honarfa.ir/public_html/wp-content/themes/honarfa/comments-form.php on line 31
/>