طرز تهیه بورانی لبو

بورانی لبو یک بورانی خوشرنگ بی نظیر که می تواند چراغ سفره شما باشد خوبی بورانی ها به سادگی آن و سریع آماده شدن می باشد با ما همراه باشید.

بورانی لبو

مواد لازم بورانی لبو
پودر سیر: یک قاشق مربا خوری
شکر: به میزان لازم
فلفل: به میزان لازم
لبو بزرگ: 2 عدد
نمک: به میزان لازم
ماست چکیده و خامه: یک لیوان

طرز تهیه بورانی لبو
ابتدا لبوها را بشویید. برای این کار نیاز به دو لبوی بزرگ و تازه دارید.

تازگی برای تهیه دسر امری اجتناب ناپذیر است و شما باید برای ساخت دسرهای مختلف تازگی مواد را همواره در نظر داشته باشد. لبوهای شسته شده را پوست بگیرید. آن گاه لبوهای پوست گرفته شده با مقداری آب و میزان کمی شکر بپزید. منتظر بمانید تا لبو کاملا له شود. آب آن ها نیز به طور کامل تبخیر شود.

لبوهای پخته شده را در ظرفی قرار دهید و در کناری بگذارید تا سرد شود. در مرحله بعدی طرز تهیه بورانی لبو, لبوهای پخته شده را در میکسر بریزید. می توانید یک دور به تنهایی لبو را میکس نمایید و آن گاه ادامه مواد را به آن اضافه کنید یا می توانید همه ی مواد را با هم مخلوط کنید. در ادامه پودر سیر، ماست و نمک به آن اضافه کنید. بهتر است که بعد از هر بار اضافه کردن مواد عمل میکس را انجام دهید. در نهایت مواد ترکیبی شما باید به صورت پوره در آید.

طرز تهیه بورانی لبو
شما بسته به ذائقه و سلیقه خود می توانید از شکر استفاده کنید.
می توانید به جای ماست از خامه برای تهیه بورانی لبو استفاده کنید.
بر حسب تمایل میزان ماست را کم یا زیاد کنید.
اگر تمایل به خوردن یک بورانی شیرین دارید می توانید از مقداری بیشتری شکر استفاده کنید و نمک را به کلی از دستور تهیه آن حذف کنید.
اگر هم از طعم شیرین آن گریزان هستید، چون خود لبو نیز تا حدی شیرین است، بهتر است از نمک استفاده کنید و به طور کل شکر را فراموش کنید.
وانیل نیز جایگزین مناسبی برای پودر سیر است.
مسلما هر چه مقدار خامه یا ماست بیشتر باشد، رنگ بورانی روشن تر خواهد شد و هرچه مقدار لبو آن بیشتر باشد، رنگ دسر تیره تر خواهد بود.

ارسال نظر

Warning: Undefined variable $req in /home/honarfa/domains/honarfa.ir/public_html/wp-content/themes/honarfa/comments-form.php on line 24
/>
Warning: Undefined variable $req in /home/honarfa/domains/honarfa.ir/public_html/wp-content/themes/honarfa/comments-form.php on line 31
/>