تمیز کردن گوش نوزاد

تمیز کردن گوش نوزاد کار بسیار مهمی در بهداشت وی می باشد اما اگر قصد اینکار دارید موارد ایمنی را رعایت کنید زیرا گوش به راحتی عفونت میکند و آسیب پذیر است.

تمیز کردن گوش نوزاد

اهمیت بهداشت گوش

تجمع مقدار کم تا متوسط از ​​جرم و چرک در گوش کودکان، در تمام سن‌ها شایع است. هرچند شما می‌توانید گوش خارجی را با یک لیف یا دستمال نرم حمام تمیز کنید، اما کارشناسان توصیه می‌کنند که هر گونه جرم موجود در داخل کانال گوش را به حال خود رها کنید. موم گوش روش حفاظتی طبیعت از کانال گوش است و معمولاً دلیلی برای اینکه سعی کنید آن را از گوش فرزند خود خارج کنید وجود ندارد. وارد کردن هر چیزی، ابزار یا گوش‌پاک‌کن به گوش کودک می‌تواند جرم گوش را حتی به عقب‌تر فشار دهد و باعث عفونت کردن گوش شود. تمیز کردن داخل گوش همچنین می‌تواند پردۀ گوش کودک را سوراخ کند. در این مطلب می‌توانید با مراحل تمیز کردن گوش نوزاد آشنا شوید.

مراحل تمیز کردن گوش در نوزادان
اگر در مورد تجمع بیش از حد موم در گوش کودکتان نگران هستید، برای بررسی و پاک‌سازی گوش کودک از موم، لازم است ابتدا به یک پزشک اطفال مراجعه کنید. پزشک ممکن است از یک وسیلۀ کوچک برای بیرون آوردن موم استفاده کند و اگر لازم بداند، قطرۀ گوش را تجویز کند. همچنین کارشناسان می‌گویند هرگز از قطرۀ آب اکسیژنه در نوزاد تازه ‌متولدشده‌ای که نمی‌تواند سر خود را ثابت نگه دارد یا حرکت سرش را کنترل کند استفاده نکنید، زیرا قطره‌ و آب به درستی تخلیه نخواهد شد. مراحل تمیز کردن موم گوش نوزاد شامل موارد زیر است:

یک لیف حمام نرم را با آب گرم مرطوب کنید.
از آن برای تمیز کردن مومی که در اطراف گوش خارجی نوزاد جمع شده است، استفاده کنید.
لیف، حوله یا گوش‌ پاک‌کن را هرگز در داخل گوش کودک فرو نکنید.
بیشتر اوقات نیز هر نوع جرمی که قابل مشاهده باشد، خودبه‌خود می‌ریزد.

ارسال نظر

Warning: Undefined variable $req in /home/honarfa/domains/honarfa.ir/public_html/wp-content/themes/honarfa/comments-form.php on line 24
/>
Warning: Undefined variable $req in /home/honarfa/domains/honarfa.ir/public_html/wp-content/themes/honarfa/comments-form.php on line 31
/>